Arsenal vs Sheffield Utd, wynik spotkania 5-0

Zmagania dziesiątej kolejki Premier League stanowiły scenę dość jednostronnej potyczki na słynnym Emirates Stadium, w której Arsenal bezlitośnie pokonał Sheffield Utd aż 5-0. Mimo iż wynik na przerwę, to jest 1-0, mógł sugerować równiejszą walkę, Kanonierzy nie dali szans swoim rywalom w drugiej połowie. Spotkanie, które rozpoczęło się o 14:00, dnia 28 października 2023 roku, zostało zdominowane przez zawodników z północnego Londynu, których skuteczność potwierdza wynik końcowy. Sędzią tego meczu był Tim Robinson z Anglii.

Relacja z Meczu

Mecz Arsenalu z Sheffield Utd, który odbył się na Emirates Stadium, był pełen emocji i niespodzianek. Początek meczu upłynął pod znakiem zaciętej rywalizacji, a pierwsza bramka padła dopiero w 28 minucie, kiedy to E. Nketiah pokonał bramkarza Sheffield po fenomenalnej asyście D. Rice'a. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść The Gunners.

Druga połowa meczu była prawdziwym pokazem siły i skuteczności Arsenalu. E. Nketiah pokazał swoją klasyfikację strzelca, dodając do swojego konta kolejne dwie bramki w 50. i 58. minucie. Pierwsza z nich była efektem solowego rajdu, podczas którego pokazał swój zmysł do znalezienia się we właściwym miejscu w odpowiednim czasie. Drugi gol natomiast był efektem genialnej asysty E. Smith Rowe, który odnalazł Nketiah'a w polu karnym przeciwników.

Pod koniec meczu, w 88. minucie, na listę strzelców wpisał się również Fábio Vieira, podwyższając wynik na 4-0. Ostateczny wynik meczu na 5-0 ustalił T. Tomiyasu strzelając bramkę w ostatniej minucie spotkania.

Sheffield Utd nie była w stanie odpowiedzieć na dominację gospodarzy, co potwierdzają żółte kartki dla B. Osborna, J. Bogle'a oraz O. Norwooda. Sędzia spotkania, Tim Robinson, nie miał łatwego zadania, ale sprostał wyzwaniu, utrzymując dyscyplinę na boisku.

Następne mecze

Czy Arsenal będzie w stanie utrzymać tę formę w nadchodzących spotkaniach z West Ham, Newcastle i Sevillą? Czy Sheffield Utd zdoła odbudować się po tej druzgocącej porażce w spotkaniach z Wolves, Brighton i Bournemouth? Czas pokaże.