Arsenal - West Ham, wynik spotkania - 0-2

Drużyna West Ham wygrała z Arsenalem 2:0 w emocjonującym meczu Premier League rozegranym w Emirates Stadium. Wynik na przerwę wynosił 1:0 na korzyść gości, a ostateczny wynik potwierdził ich dominację. Mecz odbył się 28 grudnia 2023 roku o godzinie 20:15 w ramach 19. kolejki ligowej.

Mecz pomiędzy drużynami Arsenal a West Ham

W dniu 28 grudnia 2023 roku na stadionie Emirates Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Arsenal i West Ham w ramach 19. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był Michael Oliver z Anglii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn dopingowali swoje zespoły przez cały mecz. Ostatecznie, West Ham zwyciężył 2-0.

Sprawozdanie z meczu

Zaczynamy od pierwszej połowy. Arsenal rozpoczął mecz z ogromnym zaangażowaniem, próbując stworzyć szanse bramkowe. Jednak to West Ham jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Tomas Souček strzelił gola w 13. minucie po asyście Jarroda Bowena, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Arsenal próbował odwrócić losy meczu, ale do przerwy nie udało im się wyrównać.

Druga połowa również rozpoczęła się dynamicznie, z obiema drużynami walczącymi o kontrolę nad meczem. W 55. minucie Kostas Mavropanos podwyższył prowadzenie dla West Ham, strzelając drugiego gola dla swojej drużyny po asyście Jamesa Ward-Prowse'a, ustalając wynik na 2-0. Arsenal nadal atakował, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki gości.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść West Ham, co wywołało euforię wśród ich kibiców. Arsenal natomiast musi teraz skupić się na poprawie swojej formy, aby osiągnąć lepsze wyniki w kolejnych meczach. Warto również zauważyć, że Reiss Nelson otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie, a Gabriel Jesus w 90. minucie. Z kolei żadna z drużyn nie zanotowała czerwonej kartki.

West Ham zaprezentował się jako solidna drużyna, która potrafi wykorzystać szanse i kontrolować przebieg meczu. Ich zwycięstwo nad Arsenalem na ich własnym stadionie na pewno zostanie zapamiętane przez fanów obu drużyn. Arsenal natomiast musi teraz skoncentrować się na poprawie swojej formy, aby odnieść sukces w przyszłych spotkaniach. Ten mecz zapowiada emocjonującą rundę meczów w Premier League, a fani obu drużyn z niecierpliwością oczekują kolejnych starć.

Następny mecz Arsenalu odbędzie się z Liverpoolem, natomiast West Ham zmierzy się z Brighton, co zapowiada się na kolejne emocjonujące widowisko na angielskich boiskach.